Trend przyciemniania wnętrza za pomocą mebli stale się rozwija. Coraz częściej zaobserwować można, że w niepamięć odchodzą meble bardzo jasne, w różnorodnych odcieniach bieli czy kremu. Czy moda ta się utrzyma? Choć póki co odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, z pewnością warto wskazać, jakiego rodzaju i kolory mebli w ostatnim czasie cieszą się największą popularnością.

Producenci i sprzedawcy meblowi przekonują, że zainteresowanie inwestorów udanymi zakupami meblowymi to coraz częstszy wybór mebli w odcieniach grafitowych czy ołowianych. Do tego dużą popularnością cieszą się także brązy przypominające barwę czekolady, zielenie w odcieniach szmaragdu czy butelkowe, jak i głębokie granaty oraz uwodzicielskie burgundy. W tym wszystkim nie zapomina się również o czerni, która doskonale współgra ze wszystkimi z wymienionych barw.

Znawcy trendów meblarskich przekonują, że choć ciemne meble to rozwiązanie raczej do odważnych, nie trzeba wcale od razu wymieniać posiadanych kolekcji białych czy jasnych mebli. Wystarczy w pierwszym ruchu zdecydować się choćby na przemalowanie na ciemny kolor jednej ściany, by wydobyć z jasnych mebli to, co w  nich najpiękniejsze – naturalny blask i kolorystykę zbliżoną do klasycznej.

W jaki sposób jeszcze możemy sprawić, że nasze dość ciemne wnętrze zostanie rozjaśnione? Podczas zakupów czy oglądania asortymentu meblowego dostępnego w dobrych sklepach internetowych warto zwrócić uwagę na dodatki. Niech więc przy solidnie wykonanym stole zabłyszczą jego metalowe nóżki, a takie dodatki jak lampy czy lustra błysną naturalnym lśnieniem mosiądzu czy miedzi. W ten sposób właśnie wprowadzimy do naszego domowego wnętrza niepowtarzalny blask i klimat luksusu, za którym tęskni na co dzień większość z nas.

Wybierając meble czy dodatki do naszego wnętrza nie sugerujmy się jednak jedynie modą, ale tym, co nam się naprawdę podoba. Dzięki temu zyskamy dostęp do rozwiązań schludnych, eleganckich, maksymalnie funkcjonalnych i co ważne… ponadczasowych.