Sporą część dnia spędzamy w salonie. To wnętrze, które stanowić ma przestrzeń dedykowaną życiu towarzyskiemu domu czy mieszkania. Nic dziwnego więc, że myśląc o ciekawym umeblowaniu mieszkania, decydować się powinniśmy na same sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich może być zakup odpowiedniej kanapy. Czym ma się charakteryzować ta dedykowana właśnie salonowi?

Kanapa do salonu musi być wygodna – to kwestia niebudząca nawet najmniejszego sprzeciwu. Powinna być ładna – bo to w jej estetyce tkwi cały czar aranżacyjny. Dodatkowo powinna także dobrze współgrać z całością aranżacyjną pomieszczenia – dobrze, jeśli jest do niego dopasowana lub wręcz przeciwnie – pozwala na wydobycie sporego, choć ciekawego wizualnie, kontrastu.

Wielkość kanapy warto dopasować do metrażu naszego salonu. Jeśli wnętrze nie jest zbyt duże, większym sukcesem okaże się zakup prostej, klasycznej kanapy, niewyposażonej w zbyt szerokie oparcia czy wysokie podłokietniki. W większych salonach świetnie sprawdzą się zaś nowoczesne, rozłożyste kanapy, występujące często w kształcie litery U. Dobrym rozwiązaniem staje się także zakup mebli modułowych, które można dowolnie zestawiać, dopasowując ich kształt do aktualnych potrzeb domowników czy planowanego spotkania w większym gronie towarzyskim.

Co więcej? Dobrze też właściwie dobrać materiał, z którego wykonane jest obicie naszej kanapy. To wykonane ze skóry naturalnej nie jest polecane do wnętrz, w których mieszkają także czworonogi. W mieszkaniu gdzie są małe dzieci, najbardziej polecanym rozwiązaniem będzie zakup kanapy w ciemniejszych barwach lub z wzorzystym, zdejmowanym pokrowcem, który można w razie potrzeby wyprać.