Bez odpowiedniego wyposażenia meblowego nie wyobrażamy sobie dziś niemal żadnego wnętrza. Nic w tym dziwnego – dobrze dobrane meble generują bowiem zadowolenie z ich użytkowania oraz spełniają więcej, niż jedną funkcję. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak wybrać meble do łazienki, by być z nich maksymalnie zadowolonym na lata. Bo także w optymalnym doborze mebli łazienkowych tkwi ogólny sukces aranżacyjny wnętrza mieszkalnego.

 

Nowoczesne meble do łazienki występować mogą w bardzo różnorodnych postaciach. Meble drewniane nadadzą wnętrzu łazienkowemu niespotykanej wcześniej przytulności. Te zaś, które wykonane będą z lakierowanego, mega lśniącego materiału – z pewnością lepiej sprawdzą się we wnętrzach urządzonych typowo po nowoczesnemu. Łazienkowe szafki mają to do siebie, że powinno być ich sporo, jeśli chcemy w ich wnętrzu zmieścić nieco więcej, a do tego jeszcze mogą być wspaniałym elementem dekoracyjnym w łazienkowym królestwie. Dlatego też na współczesnych kupujących czekają zarówno łazienkowe meble o bardzo klasycznych i prostych, a przez to minimalistycznych kształtach, jak i takie, które czarować będą formami zbliżonymi do organicznych czy też obłych. Meble do łazienki dostępne obecnie to także meble w których idealnie zastosowano nieraz łączenie takich materiałów jak drewno z płytą lakierowaną. Coraz częściej też można znaleźć na rynku takie meble, które czarują modułowością oraz możliwe jest ich dowolne zestawianie zarówno z wykorzystaniem szafek wiszących, czy też stojących.

 

Meble do łazienki to przede wszystkim szafki i szafeczki. Obowiązkowym produktem meblowym niemal w każdej łazience pozostaje szafka umiejscowiona nieprzypadkowo pod umywalką. Tam właśnie przechowywać będziemy liczne akcesoria i produkty niezbędne do wykorzystania w środowisku łazienkowym. Warto więc zadbać o to, by szafka pod umywalką była dość głęboka – tylko wówczas będziemy mieć pewność, że z powodzeniem pomieści wszystko.

 

Dlaczego odpowiednio dobrane meble łazienkowe są tak ważne? Dzięki ich obecności w przestrzeni łazienkowej zagościć może odpowiedni ład i porządek. Dzięki temu też jesteśmy w stanie zapanować nad chaosem związanym z wieloma produktami łazienkowymi. Wystarczy je bowiem odpowiednio schować i… porządek w łazience gotowy.

 

A gdyby tak się zastanowić nad tym, od czego zacząć urządzanie łazienki, by to skończyło się dla nas sukcesem? Korzystając z porad i doświadczenia ekspertów warto dopilnować wszelkich odległości międzymeblowych. I tak zgodnie z zasadami ergonomii konieczne staje się zapewnienie dostępu do co najmniej 70 cm odstępu między umywalką a deską klozetową. Idąc dalej – po bokach samego sedesu znajdować się powinno z kolei co najmniej 30 cm wolnej przestrzeni. Podobnie wyglądać będzie również sytuacja z najbliższym otoczeniem prysznica czy wanny – tutaj eksperci mówią o konieczności zapewnienia dostępu do wolnej powierzchni liczącej co najmniej 100 cm.

 

Co więcej – projektując wnętrze łazienkowe warto zwrócić uwagę na to, czy konieczne w naszej łazience staje się jednoczesne umieszczenie WC. Bo na jego usytuowanie można przecież przeznaczyć dużo mniejsze wnętrze – nawet takie zagospodarowane całkowicie przypadkowo, przy wykorzystaniu chociażby najmniejszej wnęki.

 

Nowoczesne meble do łazienki to wciąż meble zorientowane na najwyższą funkcjonalność i wygodę użytkowania. Myśląc o komfortowym wyposażeniu królestwa kąpieli warto wziąć pod uwagę również optymalne wysokości mebli – niech łazienkowe szafki będą dopasowane do potrzeb domowników i nie będą zbyt niskie, czy też zbyt wysokie. Tutaj warto wybrać się na zakupy już odpowiednio przygotowanym lub skorzystać ze wsparcia profesjonalisty, który podpowie, czy preferowane przez nas rozwiązania są także rozwiązaniami praktycznymi.

Pamiętajmy – łazienkowe meble kupujemy nie co sezon, tylko co najmniej z myślą o kilkuletnim użytkowaniu. niech więc zakup ten będzie dobrze przemyślany. Wszystko po to, by z raz zakupionych mebli móc korzystać do woli. I nie martwić się tym, że w najbliższym czasie potrzebna będzie ich wymiana.