Stare, klimatyczne dworki kryjące niespotykane tajemnice to nie tylko tajemnice naszych dziadków czy babć. To coraz częściej także pomysł na klimatyczną aranżację wnętrz, którą współcześnie nazwać można by stylem shabby chic. Czym się wyróżnia i dlaczego meble w tym stylu są tak pożądane?

Stare meble shabby chic to nie antyki ani meble retro. To meble, które pomimo tego, że lata świetności mają za sobą i mogą wyróżniać się choćby odłażącą farbą, mają swój klimat. Tym samym z powodzeniem w stylu shabby odnajdą się stare, wiekowe komody, niemalowane od lat czy kredensy, które wracają coraz częściej do łask.

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów na aranżację wnętrz, inwestorzy przeglądają coraz to bogatszy asortyment sklepów internetowych. Znaleźć w nim mogą nie tylko meble retro, ale i te stylizowane na meble z dawnych czasów. I jak się okazuje, z pomocą inspiracji zaczerpniętych z internetu czy innych źródeł, potrafią wyczarować prawdziwe cuda aranżacyjne we własnej przestrzeni domowej. Ten powrót shabby chic do czasów babcinych jest coraz bardziej doceniany. Dlaczego? Lubujemy się w tym, co ponadczasowe, klimatyczne i z duszą. Pragnąć zapewnić wnętrzu pożądany klimat i ciepło, decydujemy się na zakup mebli z najwyższej półki materiałów wykorzystanych w procesie produkcji. Dodatkowo celujemy także w rozwiązania naznaczone techniką decoupage – i tym sposobem nawet w stosunkowo „młode” meble jesteśmy w stanie tchnąć ducha klimatycznego i dość długiego żywota – jakby stały we wnętrzach domowych co najmniej od kilkudziesięciu lat.