Biel i pastel, delikatność przeplatana z przytulnością. Takie stylizacje rodem z Prowansji od lat zdobywają duże uznanie wśród inwestorów i osób poszukujących pomysłu na efektowne urządzenie własnego mieszkania czy domu. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w tym właśnie stylu?

Przeglądając bogaty asortyment różnorodnych sklepów internetowych z meblami przekonać się można jak ogromnym powodzeniem cieszą się postarzane komody, szafy czy krzesła – występujące najczęściej w białej kolorystyce. Choć prezentują się dość skromnie, bliższe przyjrzenie się może sprawić, że dostrzeżemy ich kunsztowne i dekoracyjne wykonanie. Motywy rzeźbiarskie, florystyczne – czego tam nie ma!

Co więcej – teraz już nawet bez konieczności kupowania stylowych mebli, stylizowanych na niegdysiejsze czasy, można osiągnąć ciekawy efekt na posiadanym od lat meblu. Wystarczą chęci i wyposażenie w papier ścierny i inne niezbędne materiały i… postarzenie mebla może okazać się nawet lepsze, niż malowane.

Aby można było mówić o skutecznym wprowadzeniu całościowo dopasowanego stylu do wnętrza mieszkalnego, warto zadbać także o pomysłowe zestawienie białych mebli z dodatkami w równie delikatnych, pastelowych kolorach. Z wyrazistych barw idealnie współgrających z prowansalską bielą, polecają się odcienie wiśni, śliwki oraz brązu. Do tego ciekawie prezentować się będzie chociażby staromodna ceramika czy pozłacane dodatki, wyszperane chociażby na lokalnych targach staroci czy na strychach. Takich klimatycznych bibelotów po prostu warto szukać. Bo klimat wnętrza sam się nie stworzy.